پس از سونی و فیس‌بوک ، مایکروسافت نیز به دلیل بیم از بیماری کرونا از حضور در نمایشگاه GDC 2020 انصراف داد

کرونا

پس از سونی، فیس‌بوک و Kojima Production، مایکروسافت نیز امروز اعلام کرد به دلیل بیم از بیماری کرونا، در نمایشگاه گیمینگ Game Developers Conference امسال شرکت نخواهد کرد.

مایکروسافت امروز در یک بیانیه رسمی که در سایت رسمی خود منتشر کرد اعلام کرد که امسال در نمایشگاه گیمینگ GDC شرکت نخواهد داشت. در این بیانیه آمده است که با «بررسی دقیق گزارش منتشر شده از سوی سازمان سلامت جهانی و همچنین در نظر گرفتن احتیاط‌های لازم» از حضور در این نمایشگاه انصراف داده است.

با وجود اینکه مایکروسافت در نمایشگاه GDC امسال حضور فیزیکی نخواهد داشت، اما اعلام کرده است که بسیاری از محصولات و اطلاعاتی را که برای رونمایی در این نمایشگاه آماده کرده بود را از طریق سایت رسمی خود به همگان معرفی می‌کند. این شرکت اعلام کرده است بخش اعظمی از برنامه‌های او در این نمایشگاه انتشار اطلاعات جدید در مورد ویژگی‌های سخت افزاری کنسول Xbox Series X و همچنین پلتفرم گیمینگ ProjectX Cloud است. مایکروسافت در نظر دارد معرفی محصولات خود را از تاریخ ۱۶ تا ۱۸ مارس (۲۶ تا ۲۸ اسفند) از طریق سایت رسمی خود انجام دهد.

گسترش ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا و افزایش نگرانی‌ها از آن، برگزاری نمایشگاه GDC 2020 را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است. در حالی که مسئولین نمایشگاه اعلام کرده‌اند که برنامه ریزی برای برگزاری مناسب این نمایشگاه را صورت داده‌اند بسیاری از شرکت‌ها در یکی دو هفته گذشته از حضور در آن انصراف داده‌اند. هفته پیش بود که سونی، فیس‌بوک و Oculus اعلام کردند که به دلیل بیم از سلامت کارمندان خود در این نمایشگاه حضور نخواهند داشت.

استودیو بازی سازی Kojima Production نیز که در نظر داشت جدیدترین دستاوردهای خود در زمینه تولید بازی‌ها را در این نمایشگاه معرفی کند، چند روز پیش اعلام کرد که تصمیم سختی گرفته است و به دلیل افزایش نگرانی‌ها از بیماری کرونا، قصد ندارد در نمایشگاه GDC امسال حضور پیدا کند. طبق زمان‌بندی انجام شده این نمایشگاه قرار است در فاصله زمانی ۱۶ تا ۲۰ مارس (۲۶ اسفند تا یکم فروردین) در شهر سن‌فرانسیسکو آمریکا برگزار شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *